کد مطلب : 6946
04 دی 1398 - 15:25
تعداد بازدید : 70 بار
اخبار » اخبار وسط

مجلة «جَرنَل» از کتاب خانه رضا رامپور در هندوستان منتشر می شود. در شماره جدید این مجله (32) نقدی از دکتر عارف نوشاهی بر کتاب «اسراریه کشف صوفیه» منتشر شده است که در ضمن آن، دکتر عارف نوشاهی از کتابی خبرداده اند که در حال نگارش آن هستند: «من در حال تهیه فهرستی از کتاب های چاپ شده قدیم و جدید فارسی هستم که در هندوستان و پاکستان چاپ شده بودند». (جَرنَل، شماره 32، مقاله به زبان اردو: «اسراریه کشف صوفیه تدوین متن پَر چند ملاحظات»، مقاله نویس: عارف نوشاهی، صفحه 401، کتاب خانه رضا رامپور، هندوستان)

مجلة «فیضان ادب» از اداره تحقیقات اردو و فارسی، شهر میو، هندوستان منتشر می شود. در شماره جدید این مجله (آوریل- ژوئن 2019) مقاله ای از دکتر نورالسعید درباره دکتر سیّد حسن عبّاس (استاد فارسی و مدیر فعلی کتاب خانه رضا رامپور در هندوستان) نوشته  است که در ضمن آن، دکتر نورالسعید اختر خبرداد ه اند که دکتر حسن عبّاس از طرف یو.جی.سی (The University Grants Commission) در حال تدوین کتاب شناسی امیرخسرو دهلوی است. (فیضان ادب، آوریل- ژوئن 2019، مقاله به زبان اردو: «فارسی کے جام جم؛ ڈاکٹر سید حسن عباس»، مقاله نویس: نورالسعید اختر ، صفحه 39، اداره تحقیقاتِ اردو و فارسی، شهرِ میو، هندوستان)

شایان ذکر است که پایان نامه پیش دکتری دکتر چَندَر شیکر – از استادان فارسی هندوستان- در سال 1982 در دانشگاه دهلی این موضوع بود: «کتاب شناسی آثار تالیفی امیرخسرو و آثار نوشته درباره او». همچنین دکتر چَندَر شیکر مقاله ای به زبان اردو نوشته اند با عنوان: «امیرخسرو در کتاب خانه های اروپا»، مجله غالب نامه، ویژه نامه پروفسور نذیر احمد، مارس 2017، موسسه غالب، دهلی.

تهیه و تنظیم: لیلا عبدی خجسته

 

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

39 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
610
2314
610
16807
16397736