کد مطلب : 7449
21 بهمن 1399 - 08:01
تعداد بازدید : 26 بار
اخبار » اخبار وسط

خانم جیمی کامستاک-اسکیپ  (Jaimee Comstock-Skipp) دارای مدرک لیسانس از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در مطالعات خاور نزدیک با تخصص در تمدن های عربی و اسلامی است (2009). وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد از دوره تحصیلات تکمیلی کالج ویلیامز در تاریخ هنر (2012) و کارشناسی ارشد دوم از موسسه هنر Courtauld در لندن (2015) است، جایی که وی هنرهای کتاب مغول را از دوره صفویه تحصیل کرد. وی آموزش زبانشناسی را به فارسی و تاجیکی در تاجیکستان فرا گرفت و در آنجا تحقیقاتی را نیز به عنوان دریافت کننده جایزه فولبرایت (16-2015) انجام داد. وی در حال حاضر یک کاندیدای دکترای وابسته به دانشگاه لیدن است که در حال کار بر روی یک رساله مربوط به تولیدات Shaybanid از حماسه Fārdausī Shāhnāma از قرن 16 تا 17 آسیای میانه است.

 

این گفتار به بررسی تاریخ نگاری هنرهای دست نویس فارسی می پردازد و اینکه چگونه آثار شعر مصور قرن 13 تا 18 در قالب های نوع شناسی بر اساس اطلاعات سلسله، سبک، کارگاه یا کلوفون درج شده است. با این وجود، طبقه بندی کتاب ها به عنوان آثار هنری، اشیا دشواری است. آنها می توانند دوباره مرور شوند، دوباره بخوانند، دوباره کار کنند، به آنها اضافه شوند، رنگ آمیزی شوند و خیلی دیرتر از زمان نوشتن م componentلفه متنی، آنها را نشان دهند. این مداخلات می تواند از قرون متمادی عبور کرده و از صاحبان اصلی آنها بیشتر زنده بماند. پس چه چیزهایی را باید از دست نوشته ها و برگ های آزاد برگ تهیه کنیم که از منطقه ای به منطقه دیگر منتقل شده یا توسط چندین هنرمند در چندین دوره نشان داده شده است؟ تمرکز این سخنرانی بر روی این نمونه های دورافتاده از Shāhnāma یا کتاب پادشاهان است، نسخه هایی که بیشتر در کتابخانه موزه قصر Topkapi در استانبول یافت می شود.

در حالی که به نظر می رسید دانشمندان پیشین هنرهای ایرانی مواد را در چارچوب ساخت خود می فشردند، از بالا برچسب هایی را تحمیل می کردند و لبه های ناهموار و بی نظمی ها را براق می کردند تا با مرزهای طبقه بندی شده برابری کنند، رویکرد ارائه شده در این سخنرانی در سطح نسخه های خطی منفرد برای تمرکز بر ویژگی های منحصر به فرد خود و نه بر روی طرح جامد مورد استفاده برای طبقه بندی آنها. این برتری از پایین، برخلاف بالا، شاهد بازجویی ها، همکاری ها و مداخلات است که در غیر این صورت بدون توجه یا تأیید نمی ماند. سپس بررسی تحرک هنرمندان، سبک ها، ژانرها و خود کتاب ها از طریق ردپای باقی مانده بین جلد امکان پذیر می شود.

 

https://www.universiteitleiden.nl/en/events/2019/02/whats-new-jaimee-comstock-skipp

 

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

68 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
907
2511
10103
5872
16804724