کد مطلب : 7576
10 شهریور 1400 - 11:20
تعداد بازدید : 393 بار
اخبار » اخبار وسط

انا لله و انا الیه راجعون، متاسفانه با خبر شدیم، استاد ارجمندمان، کتاب‌شناس و نسخه‌شناس برجسته، جناب آقای سیّد محمد اصفیایی (فرزند آیت الله اصفیایی و برادر گرامی استاد فرزانه حاج آقا فاطمی‌نیا)، مدتی پس از تحمل بیماری، به دیار باقی شتافتند، ضمن عرض تسلیت به خانواده گرامی، به خصوص برادر بزرگوار و فرزندان عزیز آن مرحوم، از خداوند متعال رحمت، مغفرت و رضوان الهی را برای آن مرحوم مسالت می‌داریم.
مرحوم استاد اصفیایی، دارای تالیفات متعددی (عمدتا منتشر نشده)، همچون تعلیقات بر منظومه حاجی سبزواری و تاثیرات لغوی مجمع البیان از تبیان شیخ طوسی و ...، نیز مجلداتی از فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه آیت الله مرعشی (ره) بوده، همچنین ترجمه اثری از اندیشمند مصری، محمدحسنین هیکل، با عنوان ایران کوه آتشفشان و انتشارِ شمارگانی از نشریه عادیات در سالهای نخستین پیروزی انقلاب، از جمله کار‌های علمی این استاد فقید بوده است.
سالها مدیریت بخش نسخ خطی کتابخانه آیت الله مرعشی (ره) همراه تربیت جمعی از فهرست‌نگاران جوان از دیگر برنامه‌های علمی استاد بوده است.
نکته‌ای مهم که‌ نباید مورد غفلت قرار گیرد، اینکه شاید، یک سومِ نسخ خطی نفیس موجود در کتابخانه آیت الله مرعشی (ره)، به همت، تلاش و هدایتِ آن استاد فرزانه، خریداری و به این گنجینه کم‌نظیر انتقال یافته است.
رحمة الله عليه، روانش شاد و یادش گرامی

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

33 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
390
1989
7089
37641
17604876