کد مطلب : 7500
22 فروردين 1400 - 15:51
تعداد بازدید : 764 بار
اخبار » گفتگو

مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از مرمت و بازسازی بیش از 38 مورد اسناد و نسخ خطی اشخاص حقیقی و حقوقی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محمد حدادی در توضیح جزئیات این خبر گفت: حفاظت و نگهداری از میراث مکتوب و ارائه خدمات مرمتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای اهداف کلان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انجام می شود و به همین منظور ارائه خدمات مرمتی به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط اداره کل مرمت و حفاظت سازمان در حال انجام است. 
وی ادامه داد: به همین منظور در سال گذشته خدمات مرمتی برای بیش از 38 مورد از درخواست های دریافتی از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی برای مرمت و بازسازی اسناد و نسخه های نفیس خطی و چاپی انجام شد. 
حدادی ادامه داد: مرمت و بازسازی اسناد و نسخه های نفیس آسیب دیده، ساخت جعبه های حفاظتی برای نسخه های خطی، ضدعفونی منابع آلوده و ارائه مشاوره های فنی درباره پایش محیطی مخازن و منابع از جمله خدماتی است که در راستای ارائه خدمات به داشته های فرهنگی و معنوی اشخاص حقیقی و حقوقی در این اداره کل به انجام می رسد. 
مدیرکل مرمت و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: ارائه خدمات مرمتی بر اساس ضوابط و قوانین موجود در سازمان و درخواست‌های ارسالی از دستگاه‌ها، مراکز آرشیوی و کتابخانه‌ای و موزه ها و یا درخواست های افراد حقیقی صورت می گیرد و علیرغم مشکلات و محدودیت‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا ارائه این خدمات نسبت به سال های گذشته افزایش یافته و اداره کل مرمت و حفاظت در سال جدید نیز آمادگی ارائه خدمات حفاظتی و مرمتی به اشخاص حقیقی و حقوقی را دارد.

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

67 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
1462
2510
5708
8261
17664799