کد مطلب : 7039
01 ارديبهشت 1399 - 13:33
تعداد بازدید : 654 بار
اخبار » گفتگو

میرحسان الحیدری سهروردی ازفرهیختگان ادبی و شاعرسندی دردیدار با بهرام کیان مسول خانه فرهنگ کشورمان در کراچی گفت: نسخ خطی از مجموعه اشعار فارسی زبان هندی را برای چاپ و نشر در ایران اهدامی کنم.

میرحسان الحیدری سهروردی ازفرهیختگان ادبی و شاعرسندی دردیدار با بهرام کیان مسول خانه فرهنگ کشورمان در کراچی گفت: نسخ خطی از مجموعه اشعار فارسی زبان هندی را برای چاپ و نشر در ایران اهدامی کنم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سهروردی دراین دیدار ارادت و محبت قلبی خود را نسبت به جمهوری اسلامی ایران وهمچنین فرهنگ وادب و تمدن آن اظهارکرد و به عنوان یاد بود، مجموعه ایی از اشعارعرفانی خود را به همراه شعر تازه و زیبایی درستایش شهر مقدس قم به مسئول خانه فرهنگ ج.ا.ایران در کراچی اهدا کرد.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: علاقه و ارادت خاصی به شعر وادب فارسی وچهره های عرفانی ایران زمین ازقبیل؛ سعدی شیرازی، حافظ شیرازی، نظیری نیشاپوری، شیخ محمود شبستری دارم و درخواست میکنم درصورت امکان نمایندگی فرهنگی تعدادی از کتابهای مربوط به تصوف را در اختیار من قرار دهد. همچنین علاقه مندم نسخ خطی مهمی از مجموعه اشعار فارسی گویان قدیم درایالت سند را که تا کنون به چاپ نرسیده و در کتاب خانه شخصی خود نگهداری می کنم را برای چاپ و نشر در ایران به نمایندگی فرهنگی اهدا کنم.

کیان، مسئول خانه فرهنگ ایران درکراچی از ارادت وعلاقمندی ایشان به فرهنگ و ادبیات فارسی وهمچنین ازخدمات ادبی ایشان تقدیر کرد.

درادامه این دیدار، کیان درپاسخ به تقاضای آقای میرحسان الحیدری برای دریافت برخی از آثارمنظوم وعرفانی وهمچنین در مورد چاپ ونشر آثار خطی فارسی گویان ایالت سند گفت: آثار ادبی درخواستی، از ایران تهیه و به شما اهدا خواهدشد.

وی درادامه تاکید کرد: درخصوص نسخ خطی فارسی که در کتابخانه شخصی خود دارید نیز این نمایندگی آمادگی دارد درخصوص مرمت، تهیه نسخه دیجیتال و چاپ آنها همکاری نماید.

در پایان دیدار چند جلد کتاب از آثاردینی فرهنگی ارزشمند مقام معظم رهبری به زبان های اردو و سندی به سهروردی اهدا شدکه مورد توجه و استقبال ایشان قرار گرفت.

منبع

 

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

55 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
1683
1771
10359
52898
17019338